Plastikowe woreczki odgrywają ważną rolę w działalności wielu firm. Stanowią niezastąpiony element procesów logistycznych i produkcyjnych. Choć często traktowane są jako produkty jednorazowe, warto zwrócić uwagę na ich różnorodność oraz specyficzne właściwości, które mogą znacząco wpłynąć na efektywność operacji biznesowych. Poznaj różne rodzaje woreczków foliowych dostępnych w ofercie AGO i dowiedz się, dlaczego warto zainwestować w sprawdzone rozwiązania dla Twojego przedsiębiorstwa!

Rodzaje foliowych woreczków – co wybrać dla Twojej firmy?

Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów foliowych woreczków, różniących się materiałem wykonania, grubością, rozmiarem i właściwościami. Każdy rodzaj woreczka posiada unikalne cechy, które decydują o jego zastosowaniu. Wiele zależy od użytego materiału, który wpływa na ich funkcjonalność i przeznaczenie.

Woreczki LDPE (polietylen niskociśnieniowy)

Te woreczki są najpopularniejsze i najczęściej stosowane. Są cienkie, lekkie i elastyczne, co czyni je idealnymi do pakowania lekkich przedmiotów, takich jak żywność, owoce i warzywa. Woreczki LDPE są również stosunkowo tanie, co czyni je atrakcyjnym rozwiązaniem dla wielu firm.

Woreczki HDPE (polietylen wysokociśnieniowy)

Woreczki HDPE są tańsze od woreczków LDPE. Dzięki swoim właściwościom można wykonać cieńszy woreczek o takiej samej wytrzymałości jak woreczek LDPE, jednak są one mniej przezroczyste.

Woreczki OPP (Oriented Polypropylene)

Woreczki OPP charakteryzuje się wysoką przezroczystością. Idealne do opakowań prezentacyjnych, które wymagają estetyki i ochrony przed wilgocią i kurzem. Są często stosowane w opakowaniach na produkty, które muszą być dobrze widoczne dla klientów.

Woreczki CPP (Cast Polypropylene)

CPP (polipropylen odlewany) jest bardziej miękki, bardziej elastyczny i wytrzymalszy niż OPP, ale również oferuje dobrą przezroczystość. Często stosowany w opakowaniach spożywczych, gdzie wymagane jest połączenie elastyczności i wytrzymałości.

Woreczki z regranulatu (surowce wtórne)

Regranulat to materiał pochodzący z recyklingu, który jest przetwarzany na nowe produkty foliowe. Jest to ekologiczne rozwiązanie, promujące zrównoważony rozwój. Woreczki z regranulatu są wytrzymałe i przyjazne dla środowiska, co jest ważnym aspektem dla wielu firm dbających o ekologię.

Zastosowanie woreczków foliowych w biznesie

Jeśli jesteś właścicielem firmy, menedżerem lub odpowiadasz za logistykę zapewne zdajesz sobie sprawę z faktu, iż wybór właściwych foliowych opakowań może mieć bardzo duży wpływ na funkcjonowanie przedsiębiorstwa. Szczególnie ważne jest to w firmach, gdzie liczy się efektywność, jakość i bezpieczeństwo przechowywania produktów.

W AGO Opakowania oferujemy szeroki wybór foliowych woreczków, które dostosowujemy do potrzeb klientów biznesowych różnych branż. Oferujemy również możliwość nadruku na woreczkach logo firmy lub innych informacji. Nasze produkty spełniają rygorystyczne normy bezpieczeństwa, co sprawia, że są idealnym rozwiązaniem dla każdej branży.

Zapraszamy do kontaktu, aby dowiedzieć się więcej o naszej ofercie i znaleźć idealne rozwiązanie dla Twojego biznesu.

Tak pracujemy

    Napisz do nas

    Zapraszamy do kontaktu z nami drogą telefoniczną lub mailową. Jesteśmy do Państwa pełnej dyspozycji od poniedziałku do piątku.